#1 2009-09-15 17:46:08

Trupozaur

http://pork.wxv.pl/images/ranks/999_administrator.png

2942346
Zarejestrowany: 2009-09-14
Posty: 20
Punktów :   
Skąd?: Ustroń
Jaki System Operacyjny?: Windows XP

T-Rex

T- Rex
[html]
<table>
<tr>
        <td>T-Rex</td>
</tr>
<tr>
    <td>http://www.e-automatyka.eu/photos/0000/1557/Brak_obrazka_preview.jpg</td>
</tr>
<tr>
    <td>Wyzionie ducha po zadaniu:   250 \ Obrażenia:</td>
<tr>
<td>Atak głową-                             25 (35)</td>
<tr>
<td>Atak ogonem-                          20 (30)</td>
<tr>
<td>Atak zębami-                           80 (95)
</td>
<tr>
<td>Ryk-                                       10  (płoszy Parasaurolophus'a lub Pachycefalozaur'a)</td><tr>
<td>Szarża-                                   45 (50)</td>
<tr>
<td>Potężny cios-                          90 (100)</td>
</tr></tr>
</table>[/html]
Opis:Tyrannosaurus rex oznacza "król gadów tyranów". Został odkryty i opisany w 1905 roku przez Osborna. Osiągał 14 metrów długości i masę do 7 ton.

Każda z tylnych kończyn Tyrannosaurus miała trzy długie pazury z przodu i jeden z tyłu. Przednie kończyny były niewielkie i umieszczone wysoko na tułowiu. Zakończone były czymś, co wyglądało jak dłonie o szczupłych, uzbrojonych w pazury na każdym z dwóch palców. Nikt nie wie na pewno, do czego służyły te małe "rączki". Były za krótkie do chwytania zdobyczy i aby podać pokarm do ust;. Niektórzy paleontolodzy twierdzą, że Tyrannosaurus używał przednich łap, by podźwignąć się na tylne nogi po odpoczynku. Podobnym, niezrozumiałym przykładem są Mononykus olecranus i Patagonykus puertai - dinozaury, które miały małe, krępe i silne łapy zakończone jednym palcem z pazurem.

Ciężka głowa Tyrannosaurus, osadzona na krótkiej, silnej szyi miała około 1,2 metra długości. Tyrannosaurus miał potężne szczęki, wystarczająco duże by połknąć człowieka w całości. Rzędy ostrych zębów, osiągających do 18 cm długości, były lekko zagięte, aby lepiej uchwycić wyrywającą się zdobycz. Tyrannosaurus podobnie jak dzisiejszy rekin, kiedy już wgryzł się w swą ofiarę, uniemożliwiał jej wyswobodzenie się z jego paszczy. Istnieje hipoteza, że wyłamane w trakcie walki zęby szybko odrastały.

Do niedawna istniała hipoteza, że Tyrannosaurus chodził w pozycji wyprostowanej. Dziś dzięki znaleziskom i doskonałym paleontologom wiemy, że T-rex chodził bardziej w postawie poziomej - z pochylonym do przodu tułowiem i równoważącym go z tyłu ogonem. Taką postawę widzimy na rysunku poniżej.

W filmie dokumentalnym telewizji Discovery Channel "Dolina Tyranozaura" Tyrannosaurus został przedstawiony jako padlinożerca odstraszający mniejsze drapieżniki. W ostatnim odcinku popularnego serialu telewizji BBC "Wędrówki z dinozaurami" po raz pierwszy postanowiono stworzyć rekonstrukcje kopulacji tyranozaurów.

Przypuszcza się, że tyranozaur miał tak wielki poziom bakterii w zębach że kiedy ugryzł ofiarę wystarczyło chwilę poczekać kiedy infekcja zabije ofiarę.

Tyrannosaurus jest zdecydowanie najsławniejszym z dinozaurów (na czele z nieistniejącym "Brontosaurus"). Wystąpił w wielu filmach. Zagrał we wszystkich trzech częściach "Jurajskiego Parku" (możliwe, że wystąpi także w czwartej).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.procity.pun.pl www.warhammer-pbf.pun.pl www.abbeymount.pun.pl www.life-shinobi.pun.pl www.wip-air.pun.pl